Аналіз роботи шкільного методичного обєднання вчителів природничо- математичного циклу

 

 ЗНВК «ОСНОВА»

за 2014-2015 навчальний рік.

           

 Робота МО вчителів в 2014-2015 році природничо-математичного циклу проводиться відповідно із темою школи: «Комперентністно-орієнтований підхід у формуванні особистості, здатної до самореалізації в умовах сучасного соціуму»
Метою якої є «формування високоосвіченої, ініціативної суспільно активної особистості, спроможної реалізувати себе в різних сферах сучасного суспільства».

Тема МО  «Активізація розумової діяльності та розвиток комунікативних якостей учнів шляхом використання інноваційних технологій». Працюючи за даною темою, М/О ставить перед собою наступні  завдання:

1.Використання різноманітних  форм, методів, прийомів педагогічнічної  діяльності;

2.Вдосконалення роботи з обдарованими  учнями шляхом використання інноваційних технологій;

3. Участь в позаурочних  заходах, дістанціонних олімпіадах, предметних тижнях.

4. Удосконалення роботи  вчителів на особистих сайтах та блогах з  метою:

дистанційної освіти; інформування батьків про інновації НВК та досягнення учнів; створення професійної спільноти в мережі Інтернет.

5. Активна участь в учнівських конкурсах, олімпіадах  з математики, фізики, хімії та біології  та професійних конкурсах вчителів.

7. Узагальнення  результатів  педагогічного досвіду вчителів в публікаціях в мережі Інтернету.

8. Участь в конференціях, відкритих уроках.

 

Вчителі  працювала над питаннями:

1.      Професійне зростання вчителя.

2.      Поліпшення навчальної діяльності з предметів.

3.      Впровадження інновацій на уроках.

4.      Впровадження проектної діяльності.

5.      Розвиток пошуково-дослідницької роботи.

 

Протягом навчального року вчителі кафедри приймали участь в  олімпіадах  та  конкурсах, виставках, працювали з обдарованими  учнями.

Переможці шкільних етапів олімпіад взяли  участь у районних та обласних олімпіадах. Навчальну діяльністьучнів вчителі МО природничо-математичного циклу організують таким чином, щоб вона була засобом їх професійної орієнтації та соціалізації

 

1. Онищенко Світлана Володимирівна, заступник директора  з НВР  в цьому році працювала над темою «Активізація розумової діяльності на уроках математики в системі інклюзивної освіти» . Вчитель активно приймала участь в методичній роботі комплексу, а саме:

    - у  міському  практико-орієнтованому семінарі «Використання здоров'язберігаючих технологій в умовах урбоекосистеми» для вчителів  екології та основ здоров'я  ЗНЗ міста Запоріжжя.

    - у міському практико-орієнтованому семінарі «Партнерство школи з позашкільними організаціями як умова розвитку відкритого освітнього простору навчального закладу».

    - в міському науково-практичному семінарі «Психологічні умови профілактики і корекції агресивної поведінки дітей та підлітків»  

2. Заплюйсвічко А.В, вчитель математики, працює над темою «Розвиток життєвих компетентностей  учнів на уроках математики за допомогою сучасних педагогічних технологій».  Група школярів (111 учасників)  школи приймала участь у всеукраїнському конкурсі « Кенгуру» , де зайняла  відмінно-7, добре-22, учасники-82.

 А.В. приймала активну участь у:

в  районному методичному обєднанні, виступала з досвідом роботи « Використання інтерактивних методів роботи на уроках математики» та інш.

- участь у творчій групі районного м/о.

3.Тарасова Ірина Олександрівна, вчитель біології і хімії, керівник  шкільного МО вчителів в цьому навчальному році почала працювати над темою «Використання елементів проектної діяльності при викладанні природничих дисциплин». На олімпіаді районного етапу учні: Матвейчук  Андрій  8-А зайняв 2 місце. І.О. приймала участь в методичній роботі комплексу.

- у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти 2015»;

    -  у  районному етапі Всеукраїнського конкурса «Учитель року-2015»-2 місце; 

4.Волков Валерій Олексійович, вчитель з фізики  працював  над темою «Інтерактивні форми і методи навчання , як засіб підвищення результативності навчання  фізики у старших класах». Учні під керівництвом В.О. виступають на всіх шкільних та районних олімпіадах. Федевич А.- 3 місце, Гаджівердієв А- 4місце, участь учнів в конкурсі «Левеня»- відмінно-8, добре-20, учасників-66.

5. Лашина Юлія Володимирівна  вчитель з біології, в цьому році почала працювати над темою «Використання проектної діяльності при викладанні біології». Вчитель готувала учнів до учнівських олімпіад з біології та екології. Учні  11 класу : Добровольська Д.-1 , Соколова- 2 ; Мірошниченко м(9-б—2 Токарська Г.(9-а)-1місця- районна олімпіада з екології. Команда учнів 8, 11 класів приймали участь в  обласному етапі  Сапрунова Т.-3, Токарська Г.-3 місця.  МАН- Соколова (11кл)- 2 місце. Дістанційна олімпіада з біології Мірошниченко М.(9-б)-2 місце.

Ю.В. приймала участь в методичній роботі комплексу.

  - у  міському  практико-орієнтованому семінарі «Використання здоров'язберігаючих технологій в умовах урбоекосистеми» для вчителів  екології та основ здоров'я  ЗНЗ міста Запоріжжя.

- Екологічний форум –м. Київ.

6. Фільчакова О.В., вчитель географії та економіки працювала над темою

 «Цінністний аспект вивчення географії, економіки, як засіб підвищення пізнавальної активності учнів»,  учні комплексу приймали участь в конкурсі «Колосок»- відмінно-6, добре-46.

 О.В працює над науковими дослідженнями, які впроваджує на своїх уроках. Пройшла атестацію і підтвердила 2 категорію.

7. Лавданська Ю.В вчитель математики працювала над темою  «Розвиток критичного мислення засобами впровадження інтерактивних технологій»,  Конкурс «Кенгуру»-добре-7, учасників-35.

Результати роботи кафедри вважати наступні:

1. Зроблено моніторинг навчальних досягнень за навчальний рік, доведено результати  моніторингу до кожного вчителя М/О.

2. Удосконалення  роботи з обдарованими учнями, що свідчіть про результативність цього року при участі в районних і обласних олімпіадах.

3.Підвищення  професійної майстерності вчителів .

 

                                                                              Керівник ШМО       Тарасова І.О.

                                             Секретар                  Лашина Ю.В    

Аналіз роботишкільного методичного об'єднання  вчителів  суспільно-природничого циклу ЗНВК «ОСНОВА» за 2013-2014 навчальний рік.

 
Методична робота в МО – це цілісна, заснована на досягненнях науки, передового педагогічного досвіду, та на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємопов’язаних мір, дій і заходів. Вона спрямована на всебічне підвищення кваліфікації і професійної майстерності кожного вчителя, на розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу МО в цілому, а в кінцевому результаті на вдосконалення навчально-виховного процесу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвиток конкретних учнів.

Робота МО вчителів природничо-математичного циклу проводиться відповідно із темою школи: «
Комперентністно-орієнтований підхід у формуванні особистості, здатної до самореалізації в умовах сучасного соціуму»
Метою якої є «формування високоосвіченої, ініціативної суспільно активної особистості, спроможної реалізувати себе в різних сферах сучасного суспільства».

Тема МО
 «Активізація розумової діяльності та розвиток комунікативних якостей учнів шляхом використання інноваційних технологій». Працюючи за даною темою, М ставить перед собою слідуючи завдання:

1.використання форм, методів, прийомів розвиваючого навчання в педагогічній діяльності;


2.вдосконалення роботи з учнями шляхом використання інноваційних технологій;


У системі роботи школи – проведення олімпіад, що сприяють виявленню обдарованих дітей. Переможці шкільних етапів олімпіад беруть участь у районних та обласних олімпіадах. Навчальну діяльністьучнів вчителі МО
супільно-природничого циклу організовують таким чином, щоб вона була засобом їх професійної орієнтації та соціалізації

Вчителі  Лашина Ю.В підготувала до участі у районній олімпіаді з екології , результати Кострикіна І.(11кл)-1 місце, Добровольска Д., Соколов Е. (10кл)- 2 місце, Валюхов Д (11кл)-3 місце.

Обласна олімпіада МАН- Кострикіна І(11кл)-3 місце, Соколова Є (10 кл)-3 місце.

Косач Г.П- Дегтярьва Д(9кл)- 5 місце, Соколова Є(10кл)-4 місце, Кострикіна І(11кл)- 6 місце.

Фільчакова О.В- Районна олімпіада з економіки Ковтунович А.(11кл)-4 місце.

Відкритий урок- Провідні країни Латинської Америки.

Тарасова І.О районна олімпіада з хімії Матвейчук А- 2 місце,участь в районній виставці_-2 місце.

Висновок. Зросли активність учителів, їх прагнення творчості, вчителі проявляють гарні організаторські здібності; використовують різноманітні форми, прийоми педагогічної техніки, інтерактивні технології, впровадження яких викликають підвищенний інтерес в учнів.
Спостерігається позитивна динаміка результатів, що вказує на зростання професіоналізму вчителів і вдосконалення педагогічної майстерності.
Основні завдання МО на 20
14-2015 навчальний рік.

1.   
Підвищувати професійну кваліфікацію вчителів МО, використовуючи навчальні семінари, курси підвищення кваліфікації, круглі столи.

2.   
Вдосконалювати якість викладання предметів
 суспільно-природничого циклу шляхом провадження ІКТ.

3.   
Розвивати пізнавальні інтереси, творчі та інтелектуальні здібності, практичні навички учнів.

4.   
Поглиблювати знання з ряду предметів (біологія, хімія, математика), використовуючи факультативи.

5.   
Системно вивчати і оволодівати сучасними методами інноваційних технологій в науково-дослідницькій і проектній діяльності.

 

 

Керівник мо                                                                    Лашина Ю.В

Секретар                                                                          Тарасова І.О